kafle cegłopodobne

Płytki cegłopodobne – jak wykorzystać?

Na przestrzeni lat wiele się zmieniło w kwestii aranżacji ścian w naszych czterech kątach. Jeszcze blisko dwadzieścia lat temu, niemal w każdym domu widoczne były na ścianach tapety – różnokolorowe, pełne wzorów i ogromnych motywów, które całkowicie potrafiły przytłoczyć każdą przestrzeń. Idąc do przodu, moda w kwestii aranżacji wnętrz zaczęła się zmieniać, a ludzie postawili bardziej na minimalizm. W ten sposób ściany pokrywały różnego rodzaje jednolite farby. Początkowo bardziej kolorowe, później stonowane, delikatne i jasne. A jak jest dziś? W chwili obecnej największą popularnością cieszą się płytki cegłopodobne i to właśnie nam nimi chcemy się skupić w sposób szczególny. 

Moda na cegłę

Od kilku już lat bardzo popularnym materiałem wykończeniowym jest cegła. Można dzięki niej w niezwykle designerski i oryginalny sposób ozdobić ścianę w każdym niemal miejscu. Niestety, ale często cegła okazuje się być zbyt droga lub jej położenie stanowi nie lada problem. Co więc w takiej sytuacji zrobić? Z pewnością idealną alternatywą dla takiej cegły będą płytki cegłopodobne, których na rynku pojawia się coraz więcej i które stanowią doskonały wybór do zastosowania jako zamiennik tradycyjnej cegły.

Od jakiegoś już czasu projektanci wnętrz i osoby zajmujące się aranżacją pomieszczeń wplatają w swoich przestrzeniach motyw cegły w roli głównej. Można nią wykończyć i ściany, i kominki, a także barki, fartuszki w kuchni czy kolumny. Wielu ludzi odzyskuje stare cegły, wielu odnawia ceglane ściany. Taki industrialny wystrój podoba się coraz większej grupie odbiorców. Charakter loftowy pomieszczeń pozwala tworzyć naprawdę niezwykle ciekawe aranżacje, w których można uzyskać niebywały klimat i ponadczasowy charakter pomieszczenia, bez względu na to, czy mówimy o salonie, kuchni, klatce schodowej czy każdym innym miejscu. Producenci płytek chcąc sprostać potrzebom klientów w kwestii właśnie takiego wzornictwa, zaoferowali płytki cegłopodobne i te okazały się być absolutnym hitem. 

Płytki cegłopodobne – imitacja dla tradycyjnej cegły

Bez wątpienia są zdecydowanie lepsze niż tapety imitujące cegły. Są bardziej trwałe, niż cegiełki, oferowane w wielu sklepach. W wielu miejscach, okazują się być bardziej praktyczne, niż zwykła cegła. Mowa tutaj właśnie o płytkach cegłopodobnych, jakie z pewnością stanowią bardzo dobry wybór absolutnie dla wszystkich klientów. Jeśli chodzi o imitację cegły, te spełniają swoją rolę wyśmienicie. płytki cegłopodobne

Dostęp do takich płytek jest bardzo duży i każdy może postawić na to, co tylko mu się podoba i odpowiada. Jedne wykonane są z gipsu, inne z betonu, jedne nie mają fugi lub można je zakupić z gotową już fugą.  Takie płytki przypominają doskonale cegłę rozbiórkową i potrafią w idealny sposób oddać ich charakter. Jeśli więc loftowa ściana w najlepszym wydaniu – to na pewno płytki cegłopodobne stanowić będą idealny dla każdego wybór. Wystarczy sprawdzić ofertę, porównać kilka propozycji i zdecydować się na to, co najlepsze. 

Jak można wykorzystać płytki cegłopodobne?

Płytki cegłopodobne tak bardzo przypominają w swoim wyglądzie prawdziwą cegłę, że ich wykorzystanie może być naprawdę bardzo szerokie. Dzięki nim właśnie w bardzo ciekawy sposób można udekorować praktycznie każdą ścianę, ale i nie tylko. Są doskonale i do nowocześnie urządzonego salonu i do rustykalnego wnętrza naszego nastolatka, do przedpokoju czy nawet biura. Wszędzie tam, gdzie tylko one się znajdą, na pewno spełnią swoje zadania wyśmienicie. 

Motyw cegły idealnie łączy się z innymi materiałami, jakie można wykorzystać wspólnie w konkretnych miejscach. Co więc z nią będzie doskonale pasowało? Na pewno drewno. Takie połączenie ze sobą tych dwóch materiałów, jest w stanie zagwarantować danej przestrzeni niebanalny i niezwykle ponadczasowy wygląd. Taka opcja to szansa na otrzymanie w pełni rustykalnego wnętrza. Innym materiałem jest beton. Ten sprawdzi się w aranżacjach industrialnych i loftowych. Mamy tutaj do czynienia z ciężkim i surowym wnętrzem, ale jednocześnie i takim, które potrafi nadać niezwykły klimat i charakter każdej przestrzeni. I oczywiście nie można zapomnieć także o płytkach ceramicznych. Taka opcja będzie idealną w łazienkach i kuchniach w stylu nowoczesnym lub w stylu retro. 

Wybór odpowiedniego sklepu

Bez wątpienia stawiając na odpowiedni sklep z asortymentem wykończeniowym, każdy z klientów będzie w stanie znaleźć dla siebie jak najlepsze z możliwych rozwiązania. Grunt to szeroka oferta, dzięki której klient będzie miał możliwość dopasowania konkretnego produktu właśnie do swoich czterech ścian. Oczywiście nie można zapomnieć także o samej cenie czy szybkości dostawy. Im bardziej profesjonalny sklep, tym większe będzie on w stanie zapewnić nam zadowolenie i tym większą da nam on satysfakcję udanych zakupów. Jeśli industrialny styl i loftowy charakter, to płytki cegłopodobne stanowią najlepszą do wyboru opcję. 

Udostępnij