płytki ceramiczne

Kafle w przedpokoju – wady i zalety

Urządzasz przedpokój i zastanawiasz się nad tym, jakie rozwiązanie okaże się być tym najlepszym, do zastosowania na podłodze? Z pewnością każdy z nas preferuje zupełnie inny materiał wykończeniowy, każdemu podobają się inne wzory, kolory i rozwiązania. W tym artykule chcielibyśmy spojrzeć na kafle, jako rozwiązanie, które dla jednych osób jest idealną propozycją, dla innych totalnym niewypałem. Postaramy się poniżej znaleźć zalety, jak również i wady tego typu wykończenia przedpokoju, dając Państwu wskazówkę, czy w Waszym przedpokoju takie kafle okażą się być dobrym wyborem.

Kafle w przedpokoju – różnorodność dostępnych produktów

Każdy z nas preferuje zupełnie inny styl, każdemu podobają się zupełnie inne rozwiązania. Jedni urządzając swój nowy dom lub remontując stary, stawiają na oryginalność i nowoczesność, z kolei inni zdecydowanie bardziej preferują klasykę i ponadczasowość. Chcąc zastosować płytki w przedpokoju, tutaj wybór dostępnych produktów jest naprawdę bardzo duży. Wiele kolorów, płytki gładkie i we wzory, matowe, jak również i z połyskiem. Formaty duże i małe, kwadratowe i prostokątne. Dostępnych na rynku propozycji jest bardzo dużo. Producenci starają się prześcignąć między sobą w różnorodności dostępnych produktów. Oferują wciąż nowe rozwiązania, proponują stale ciekawsze pomysły. A oprócz oczywiście i produktu, kwestia położenia kafelek to kolejna z rzeczy, która może zaoferować nam zupełnie inne doznania wizualne. Takie same płytki ułożone w karo będą wyglądały zupełnie inaczej, niż te, które zostaną ułożone jedna obok drugiej. Chcąc więc uzyskać jak najlepszy efekt, należy skupić się na trzech zasadniczych kwestiach: Doskonałe płytki, odpowiednie ich ułożenie i oczywiście to, co ważne – profesjonalny płytkarz, który zrobi wszystko, co w jego mocy, by przedpokój prezentował się niezwykle efektownie, pięknie i jedynie w swoim rodzaju. 

Kafle w przedpokoju – zalety

Kluczowe znaczenie przy wyborze danej inwestycji mają na pewno zalety, jakie dane rozwiązanie jest w stanie zaoferować. Kafelki w przedpokoju tych zalet mają bardzo dużo, dlatego też skupiając się na nich, wielu klientów z chęcią zastosuje je w swoich przedpokojach. Co więc przemawia za takim rozwiązaniem? Kluczowe znaczenie ma ich uniwersalizm. Bez względu bowiem na to, gdzie będziemy chcieli je położyć, wszędzie wyglądają naprawdę doskonale i spełniają swoje zadania perfekcyjnie. Nie można nie zwrócić przy tym uwagi na szeroki wachlarz dostępnych produktów. Sklepy, które w swojej ofercie posiadają ten właśnie asortyment, mają do zaoferowania nam dziesiątki różnorodnych kafelków, jakie na pewno w naszych korytarzach okażą się spełnia

kafle do przedpokoju

ć swoje zadania idealnie. Każdy może więc wybrać to, co tylko mu odpowiada i pod względem kształtu, wielkości i samego ich wyglądu w aspekcie kolorów czy wzorów. Co jeszcze? Płytki są trwałe, wykazują bardzo wysoką odporność na zarysowania i pęknięcia. Bez problemu można na nich położyć ogromną szafę, a im i tak nic złego się nie stanie. Kolejną, bardzo dużą zaletą jest na pewno możliwość utrzymania takich płytek w 

nienagannej czystości. Wystarczy zamieść daną powierzchnię i umyć ją wodą z płynem, by zawsze mogła prezentować się ona doskonale. Nie trzeba polerowania, specjalnych środków czystości, niepotrzebny jest nam odkurzacz. W utrzymaniu czystości bez wątpienia płytki są bezkonkurencyjne. Warto także wspomnieć i o tym, że kładąc płytki, możemy zastosować podłogowe ogrzewanie, czego w przypadku podłogi drewnianej nie jesteśmy już w stanie osiągnąć. I na końcu oczywiście pozostaje nam cena. Tak, jak w przypadku wszystkich materiałów, tak również i tutaj mamy oczywiście duże rozpiętości cenowe. Jeśli jednak zależy nam na atrakcyjnej, płytki do przedpokoju w dobrej jakości kupimy za naprawdę niewielkie pieniądze. 

Kafle w przedpokoju – wady

Chcąc zastosować płytki w przedpokoju, oprócz wielu zalet, z pewnością znajdziemy tutaj także i kilka wad. Co jest największą? Jeśli nie stać nas na ogrzewanie podłogowe, to bez wątpienia posadzka będzie miała obniżoną temperaturę, a to sprawia, że komfort stania na niej w bosych stopach może być naprawdę bardzo niski. Idąc dalej w tym kierunku, zimna podłoga wiąże się często z zastosowaniem dywanu. I wszystko wydawałoby się być tutaj dobre, jednak po co nam piękne płytki, jeśli w części je zakryjemy? Co więcej, płytki nigdy nie będą takie same jak drewniane podłogi i nie będziemy w stanie zapewnić sobie pożądanej przytulności i konkretnego klimatu. I to chyba wszystko.

Tak naprawdę każde rozwiązanie niesie za sobą zarówno zalety, jak również i wady. Jest to jak najbardziej naturalne. W przypadku wykorzystania płytek w przedpokoju, z pewnością tych zalet jest zdecydowanie więcej, niż wad, dlatego też jeśli dobry materiał wykończeniowy do tej przestrzeni, to jak najbardziej na kafelki warto postawić i je kupić. Grunt to wybrać odpowiednie i pod względem wizualnym i pod względem praktycznym. 

Udostępnij