płytki

Jednakowe płytki w całym domu – sposób na połączenie stref i nie tylko

A może warto postawić na jednakowe płytki… w całej nieruchomości? Nie brakuje osób decydujących się na ten krok. Z czego to wynika? Jakie można uzyskać zalety? Gdzie kupować zaś takie płytki?

Płytki w całym domu to coraz popularniejsze rozwiązanie

Gdzie najczęściej kładzie się płytki? W pomieszczeniach, które są narażone na działanie wilgoci. Z wodą najczęściej mamy zaś do czynienia w łazienkach oraz kuchniach. Do pewnego czasu wyłącznie w tych lokalizacjach kładło się kafelki. Od pewnego momentu te trendy zaczynają jednak ulegać zmianie. Obecnie coraz częściej można spotkać się z osobami, które są zadowolone, że postawiły na płytki w innych pomieszczeniach. W kuchniach oraz łazienkach kafelki mają jedno podstawowe zadanie do wykonania. Chodzi o zabezpieczenie np. ścian przed wodą oraz wilgocią. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by poprawić także kwestie wizualne. I z tego coraz chętniej korzystają Polacy. Nie tylko w kuchniach oraz łazienkach, ale także w korytarzach, czy nawet… salonach. Wpływ na występowanie takiego zjawiska ma to, że obecnie można kupić (w atrakcyjnych cenach) bardzo dobrej jakości akcesoria tego typu. Poza tym w najlepszych sklepach na rynku nie brakuje wyboru. Możesz zatem zdecydować się na takie płytki, które będą idealnie dopasowane nie tylko pod względem rozmiarów, ale także np. kolorów czy zastosowanego wzornictwa.

Gdzie kupować płytki?kafelki

Chcesz zastosować płytki w całym domu? A nie tylko w kuchni lub łazience? Obecnie coraz więcej ludzi w takiej sytuacji decyduje się na profesjonalne sklepy. Wybierane są podmioty na co dzień kooperujące z bardzo dobrymi producentami. W tym gronie są zaś m.in. takie marki, jak Ceramika Pilch, Ceramika Końskie, Ceramika Color, Paradyż, czy Cersanit. Dzięki temu potem nikt nie narzeka na jakość. Są to bez wątpienia czołowi producenci, którzy od lat z sukcesami działają na terenie naszego kraju. Co jeszcze warto mieć na uwadze wybierając sklep z tym asortymentem? Należy zdecydować się na podmioty, które mają bogatą ofertę nie tylko np. płytek. Liczy się to, by można było w jednym miejscu kupić także istotne akcesoria. Chodzi np. o kleje, czy fugi, które są niezbędne w czasie „montowania” płytek na ścianach. Nowoczesne sklepy z tym asortymentem zapewniają spory wybór. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na jedne i te same kafelki na terenie całej nieruchomości. Nowoczesny sklep ma towar bezpośrednio od producentów. Dodatkowo posiada spore stany magazynowe. Dzięki temu możesz zdecydować się nawet na większe zamówienia, które będą zrealizowane bardzo szybko. Dla wielu osób liczy się zaś przede wszystkim to, że można liczyć na atrakcyjne kwestie finansowe. Tak naprawdę nie trzeba zatem obawiać się o relatywnie spore wydatki. A przy rzeczywiście dużych zamówieniach zawsze można wynegocjować dla siebie jakiś fajny rabat.

Dlaczego warto posiadać płytki w całym domu?

Co jednak sprawia, że tak dużo osób decyduje się posiadać jedne i te same płytki w swoim domu? Możesz m.in. szybko połączyć strefy w danej nieruchomości… Cała aranżacja będzie jednolita i spójna. Sporo osób dąży zaś do takiego właśnie stanu. Masz już piękne kafelki w kuchni? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na te same elementy także do innych lokalizacji w Twoim domu. Wtedy nie będzie możliwości, że poszczególne elementy nie będą do sobie dokładnie dopasowane. Jeśli zaś zdecydujesz się na modne i nowoczesne płytki, to od razu poprawią się walory wizualne. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia będą o wiele bardziej urokliwe i harmonijne w porównaniu do poprzedniego okresu.

Dlaczego jeszcze ludzie decydują się na ten krok? Zależy im na optycznym powiększeniu powierzchni. Jak najbardziej jest to zaś do uzyskania. Zastosowanie jednych i tych samych elementów wyposażenia sprawia, że nasze pomieszczenia wydają się być większe, niż ma to miejsce w rzeczywistości. To sposób pozwalający na zagwarantowanie sobie bardziej przestronnych wnętrz. Dla wielu osób spore znaczenie ma też to, że płytki są bardzo proste w aspekcie utrzymania czystości. Nie gromadzi się na nich tak dużo kurzu, jak na dywanach itp. Dobrej jakości kafelki są bardzo odporne chociażby na plamy z kawy lub wina… Wystarczy tylko użyć od czasu do czasu mopa, by wszystko błyszczało. A ten aspekt ma wpływ na zdrowie wszystkich domowników. Okazuje się, że coraz częściej płytki są stosowane przez osoby, które cierpią na alergie itp.

Trzeba zwrócić uwagę, że porządne płytki zapewniają także nieco niższe odczuwalne temperatury. Jest to przydatne przede wszystkim w lecie. W niektórych krajach, gdzie dobra pogoda dopisuje praktycznie cały rok (przykładem są Włochy), ludzie nierzadko mają jednakowe płytki w całym domu. Dzięki nim domownicy nie narzekają aż tak bardzo na upał. Z kolei w okresie jesiennym i zimowym dobrym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe. Okazuje się, że wybór cenionego producenta to gwarancja udanej inwestycji na lata. Wysokiej jakości kafelki są bowiem bardzo odporne na zniszczenia. Warto zatem zdecydować się na jednakowe płytki od sprawdzonego producenta. Wtedy zyskasz na tym pod wieloma względami.

Udostępnij